Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej

Modernizacja budynku komunalnego przy Placu Kościuszki 1

Wybudowany w 1930r. budynek przy Placu Kościuszki 1 to obiekt komunalny mieszkalno–usługowy położony w centralnej części miasta, u zbiegu Placu Kościuszki i ulicy Tysiąclecia. Od strony Placu Kościuszki stanowi zakończenie pierzei placu. Prace budowlane prowadzone w budynku miały na celu polepszenie walorów użytkowych i nadanie mu nowych funkcji usługowo-mieszkalnych.

Na krótko przed modernizacją pełnił funkcje biurowe i mieszkalne. Na parterze budynku mieściły się biura Straży Miejskiej, a na piętrze dwa mieszkania komunalne oraz nieużytkowane pomieszczenia biurowe. Na poddaszu znajdowało się jedno mieszkanie komunalne oraz suszarnia.

W liczącym ponad 560 m2 powierzchni budynku wymieniono dach i zużyte elementy konstrukcyjne, wymieniono wszystkie instalacje, przebudowano klatkę schodową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Zakresu wykonanych robót dopełnił remont elewacji oraz wymiana podłóg i posadzek.

W efekcie prac budowlanych na piętrze i poddaszu powstało 7 jedno- i dwupokojowych mieszkań o łącznej powierzchni ponad 275 m2, każde wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę. Nowe mieszkania zostały zasiedlone przez osoby wcześniej mieszkające w budynku oraz osoby z listy oczekujących na przydział mieszkania komunalnego. Na parterze zmodernizowanego budynku mieści się kancelaria notarialna oraz poradnia leczenia uzależnień. W budynku zaplanowano urządzenie punktu dostępu do bezpłatnego internetu.

Poziom realizacji projektu

100%

Środki z UE:

6 553 292,72 PLN

Całkowita wartość projektu:

9 952 972,14 PLN
Mapa RewitalizacjiRewitalizacja na żywoMultimedia