Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej

Krzysztof Mitura, mieszkaniec bloku przy Rynku III

Wersja do druku Poleć znajomemu
03.07.2013, 21:16

Mam 42 lata, mieszkam w Łęcznej prawie 30 lat. Po rozpoczęciu pracy i założeniu rodziny zamieszkałem na Starym Mieście. Uważam, że to bardzo ładne miejsce, tylko jeszcze do niedawna nie było tego widać.

Kiedy tutaj zamieszkałem, Stare Miasto w niczym nie przypominało innych osiedli nowej Łęcznej. Było to szczególnie widoczne w stanie infrastruktury służącej mieszkańcom. Brakowało kanalizacji, parkingów i chodników, a elewacje bloków były zaniedbane. Inwestycje były rozkładane w czasie, a przez to nie mogły przynieść oczekiwanej poprawy. Przez lata do naszego osiedla przylgnęła opinia zaniedbanego i niebezpiecznego miejsca.

Dzięki dofinansowaniu rewitalizacji Starego Miasta możliwa stała się budowa nowych dróg i parkingów, placów zabaw i boisk, uporządkowanie zieleni, docieplenie bloków i budowa monitoringu miejskiego.

Pod względem infrastruktury Stare Miasto nie odbiega już od innych osiedli w mieście, a Rynek III i jego otoczenie z zaniedbanego staje się powoli atrakcyjnym do zamieszkania miejscem.

Wypowiedzi mieszkańców »

Poziom realizacji projektu

100%

Środki z UE:

6 553 292,72 PLN

Całkowita wartość projektu:

9 952 972,14 PLN
Mapa RewitalizacjiRewitalizacja na żywoMultimedia