Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej

Artur Wojtyś, mieszkaniec domu przy Placu Kościuszki 1

Wersja do druku Poleć znajomemu
28.06.2013, 14:13

Mam 42 lata i od 20 lat mieszkam w Łęcznej. Po kilkunastu latach oczekiwania, w marcu 2012 roku przeniosłem się do nowego mieszkania w budynku przy Placu Kościuszki 1.

Do tej pory mieszkałem w hotelu lub w wynajmowanych mieszkaniach. Ostatnio mieszkałem w starym domu bez bieżącej wody, kanalizacji i ogrzewania. Mieszkanie ogrzewałem piecykiem, a wodę czerpałem ze studni. Żeby zrobić pranie lub się umyć podgrzewałem wodę na piecu. Stary dach przeciekał, podłoga była spróchniała, a na ścianach pojawił się grzyb – w czasie deszczu musiałem przesuwać meble, żeby nie zostały zalane.

Dzięki rewitalizacji Starego Miasta dostałem jedno z siedmiu mieszkań komunalnych, które powstały w zmodernizowanym budynku przy Placu Kościuszki 1. W przeprowadzce pomogli mi znajomi.
Od tego czasu moje życie bardzo się zmieniło. Mieszkam w 20-metrowej kawalerce z balkonem, aneksem kuchennym i łazienką. Nareszcie mam bieżącą wodę i centralne ogrzewanie, a na podłogach terakotę i panele. Mieszkam teraz w przytulnym, wygodnym mieszkaniu, mam swój własny kąt i miłych sąsiadów.

Wypowiedzi mieszkańców »

Poziom realizacji projektu

100%

Środki z UE:

6 553 292,72 PLN

Całkowita wartość projektu:

9 952 972,14 PLN
Mapa RewitalizacjiRewitalizacja na żywoMultimedia